
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | IDC |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 1518
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44448
Ext.Price$0.44448
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44448 | $0.44448 |
| 10 | $0.35194 | $3.51940 |
| 25 | $0.32725 | $8.18125 |
| 50 | $0.30429 | $15.21450 |
| 100 | $0.28294 | $28.29400 |
| 300 | $0.26309 | $78.92700 |
| 500 | $0.24463 | $122.31500 |
| 1000 | $0.22747 | $227.47000 |
