
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 18 |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Packaging | Box |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33706
Ext.Price$0.33706
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33706 | $0.33706 |
| 10 | $0.32986 | $3.29860 |
| 25 | $0.32759 | $8.18975 |
| 50 | $0.32534 | $16.26700 |
| 100 | $0.32311 | $32.31100 |
| 300 | $0.30448 | $91.34400 |
| 500 | $0.28693 | $143.46500 |
