
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | IDC |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 661
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22896
Ext.Price$0.22896
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22896 | $0.22896 |
| 10 | $0.20225 | $2.02250 |
| 50 | $0.17866 | $8.93300 |
| 100 | $0.16394 | $16.39400 |
| 500 | $0.15043 | $75.21500 |
| 1000 | $0.13804 | $138.04000 |
| 3000 | $0.12667 | $380.01000 |
| 5000 | $0.11623 | $581.15000 |
