
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 30 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50333
Ext.Price$0.50333
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50333 | $0.50333 |
| 10 | $0.39869 | $3.98690 |
| 25 | $0.35904 | $8.97600 |
| 50 | $0.32334 | $16.16700 |
| 100 | $0.29119 | $29.11900 |
| 300 | $0.27789 | $83.36700 |
| 500 | $0.26520 | $132.60000 |
| 1000 | $0.25065 | $250.65000 |
| 3000 | $0.24745 | $742.35000 |
