
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 26 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77539
Ext.Price$0.77539
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77539 | $0.77539 |
| 10 | $0.62314 | $6.23140 |
| 25 | $0.58067 | $14.51675 |
| 50 | $0.54109 | $27.05450 |
| 100 | $0.50421 | $50.42100 |
| 300 | $0.46985 | $140.95500 |
| 500 | $0.43783 | $218.91500 |
| 1000 | $0.40798 | $407.98000 |
