
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 34 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83798
Ext.Price$0.83798
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83798 | $0.83798 |
| 10 | $0.67843 | $6.78430 |
| 25 | $0.63969 | $15.99225 |
| 50 | $0.60316 | $30.15800 |
| 100 | $0.56872 | $56.87200 |
| 300 | $0.53625 | $160.87500 |
| 500 | $0.50563 | $252.81500 |
| 1000 | $0.47676 | $476.76000 |
| 3000 | $0.44953 | $1348.59000 |
