
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 16 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50918
Ext.Price$0.50918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50918 | $0.50918 |
| 10 | $0.41290 | $4.12900 |
| 25 | $0.37919 | $9.47975 |
| 50 | $0.34824 | $17.41200 |
| 100 | $0.31981 | $31.98100 |
| 300 | $0.30491 | $91.47300 |
| 500 | $0.29071 | $145.35500 |
| 1000 | $0.27538 | $275.38000 |
