
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38400
Ext.Price$0.38400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38400 | $0.38400 |
| 10 | $0.34272 | $3.42720 |
| 25 | $0.32950 | $8.23750 |
| 50 | $0.31679 | $15.83950 |
| 100 | $0.30458 | $30.45800 |
| 300 | $0.29826 | $89.47800 |
| 500 | $0.29207 | $146.03500 |
| 1000 | $0.28508 | $285.08000 |
