| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Brass |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 1.5 A |
| Color | Gold |
| Number of Positions | 12 |
| Connection Method | Push-In |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32736
Ext.Price$0.32736
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32736 | $0.32736 |
| 10 | $0.32016 | $3.20160 |
| 25 | $0.31832 | $7.95800 |
| 50 | $0.31649 | $15.82450 |
| 100 | $0.31467 | $31.46700 |
| 300 | $0.29813 | $89.43900 |
| 500 | $0.28246 | $141.23000 |
