
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 34 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 103
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41405
Ext.Price$0.41405
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41405 | $0.41405 |
| 10 | $0.40541 | $4.05410 |
| 25 | $0.40246 | $10.06150 |
| 50 | $0.39953 | $19.97650 |
| 100 | $0.39663 | $39.66300 |
