
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 50 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 18
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95962
Ext.Price$0.95962
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95962 | $0.95962 |
| 10 | $0.79834 | $7.98340 |
| 25 | $0.73370 | $18.34250 |
| 50 | $0.67429 | $33.71450 |
| 100 | $0.61969 | $61.96900 |
| 300 | $0.56952 | $170.85600 |
| 500 | $0.52341 | $261.70500 |
