
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Plug |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 77
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11338
Ext.Price$0.11338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11338 | $0.11338 |
| 10 | $0.10338 | $1.03380 |
| 50 | $0.09427 | $4.71350 |
| 100 | $0.08817 | $8.81700 |
| 500 | $0.08246 | $41.23000 |
| 1000 | $0.07712 | $77.12000 |
| 3000 | $0.07305 | $219.15000 |
| 5000 | $0.06919 | $345.95000 |
