
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3668
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07219
Ext.Price$0.07219
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07219 | $0.07219 |
| 10 | $0.06794 | $0.67940 |
| 50 | $0.06394 | $3.19700 |
| 100 | $0.06162 | $6.16200 |
| 500 | $0.05938 | $29.69000 |
| 1000 | $0.05723 | $57.23000 |
| 3000 | $0.05559 | $166.77000 |
| 5000 | $0.05400 | $270.00000 |
