
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 11.88 mm |
| Gender | Male |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 266
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11712
Ext.Price$0.11712
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11712 | $0.11712 |
| 10 | $0.10481 | $1.04810 |
| 50 | $0.09379 | $4.68950 |
| 100 | $0.08331 | $8.33100 |
| 500 | $0.07401 | $37.00500 |
| 1000 | $0.07054 | $70.54000 |
| 3000 | $0.06724 | $201.72000 |
| 5000 | $0.06409 | $320.45000 |
