
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 6.5 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | PA66 |
| Mounting Angle | Vertical |
Stock: 713
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36816
Ext.Price$0.36816
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36816 | $0.36816 |
| 10 | $0.28944 | $2.89440 |
| 50 | $0.24909 | $12.45450 |
| 100 | $0.21437 | $21.43700 |
| 500 | $0.19845 | $99.22500 |
| 1000 | $0.18372 | $183.72000 |
