

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Max Input Voltage | 3.6 V |
| Max Output Current | 200 mA |
| Efficiency | 77 % |
| Output Power | 1 W |
| Packaging | Tube |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| RoHS | Compliant |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70992
Ext.Price$0.70992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70992 | $0.70992 |
| 10 | $0.69437 | $6.94370 |
| 25 | $0.67470 | $16.86750 |
| 50 | $0.65558 | $32.77900 |
| 100 | $0.63700 | $63.70000 |
