| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 1 W |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.97 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 3.63 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 76 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 82
Distributors
pcbx
Unit Price$2.07696
Ext.Price$2.07696
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.07696 | $2.07696 |
| 10 | $1.76549 | $17.65490 |
| 25 | $1.55537 | $38.88425 |
| 50 | $1.37025 | $68.51250 |
