| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.04 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 840 µm |
| Depth | 1.29 mm |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 100 Ω |
| Frequency | 1 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1 dB |
| Bandwidth | 700 MHz |
| Turns Ratio | 1:1.41 |
| Packaging | Ammo Pack |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
