
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 10642
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10272
Ext.Price$0.10272
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10272 | $0.10272 |
| 10 | $0.09643 | $0.96430 |
| 50 | $0.09053 | $4.52650 |
| 100 | $0.08674 | $8.67400 |
| 500 | $0.08311 | $41.55500 |
| 1000 | $0.07964 | $79.64000 |
| 3000 | $0.07762 | $232.86000 |
| 5000 | $0.07566 | $378.30000 |
