| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 399
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15120
Ext.Price$0.15120
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15120 | $0.15120 |
| 10 | $0.13476 | $1.34760 |
| 50 | $0.12010 | $6.00500 |
| 100 | $0.10842 | $10.84200 |
| 500 | $0.09788 | $48.94000 |
| 1000 | $0.08836 | $88.36000 |
| 3000 | $0.07977 | $239.31000 |
