
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 22 AWG |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
