
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG to 28 AWG |
| Number of Rows | 1 |
| Max Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Wire Gauge (Max) | 28 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 22 AWG |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
