
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Press-Fit |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 2 mm |
| Color | Natural |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Fastening Type | Latch |
| Termination Post Length | 3.4 mm |
Stock: 172
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63158
Ext.Price$0.63158
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63158 | $0.63158 |
| 10 | $0.53011 | $5.30110 |
| 25 | $0.49498 | $12.37450 |
| 50 | $0.46218 | $23.10900 |
| 100 | $0.43155 | $43.15500 |
| 300 | $0.40062 | $120.18600 |
| 500 | $0.37190 | $185.95000 |
| 1000 | $0.35657 | $356.57000 |
