
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 6.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 929
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44650
Ext.Price$0.44650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44650 | $0.44650 |
| 10 | $0.35568 | $3.55680 |
| 25 | $0.33174 | $8.29350 |
| 50 | $0.30942 | $15.47100 |
| 100 | $0.28860 | $28.86000 |
| 300 | $0.26918 | $80.75400 |
| 500 | $0.23396 | $116.98000 |
