
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Rows | 1 |
| Max Voltage Rating (AC) | |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 22 AWG |
Stock: 108
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18768
Ext.Price$0.18768
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18768 | $0.18768 |
| 10 | $0.16516 | $1.65160 |
| 50 | $0.14534 | $7.26700 |
| 100 | $0.12385 | $12.38500 |
| 500 | $0.10554 | $52.77000 |
| 1000 | $0.10014 | $100.14000 |
| 3000 | $0.09502 | $285.06000 |
| 5000 | $0.09016 | $450.80000 |
