
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 303 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 76 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$1.17283
Ext.Price$1.17283
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.17283 | $1.17283 |
| 10 | $0.97680 | $9.76800 |
| 25 | $0.90893 | $22.72325 |
| 50 | $0.84578 | $42.28900 |
| 100 | $0.78701 | $78.70100 |
| 300 | $0.73233 | $219.69900 |
| 500 | $0.68145 | $340.72500 |
| 1000 | $0.63409 | $634.09000 |
