
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 1 W |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 303 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 3 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 74 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$1.40951
Ext.Price$1.40951
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.40951 | $1.40951 |
| 10 | $1.24592 | $12.45920 |
| 25 | $1.14854 | $28.71350 |
| 50 | $1.05877 | $52.93850 |
