
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 2 W |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 2 W |
| Max Output Current | 400 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 2 W |
| Efficiency | 72 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$4.22330
Ext.Price$4.22330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.22330 | $4.22330 |
| 10 | $3.55584 | $35.55840 |
| 25 | $3.15929 | $78.98225 |
