
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.65 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.16 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 77 % |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Output Current-Channel 1 | 200 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 5 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.56566
Ext.Price$1.56566
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.56566 | $1.56566 |
| 10 | $1.32528 | $13.25280 |
| 25 | $1.21976 | $30.49400 |
| 50 | $1.12264 | $56.13200 |
| 100 | $1.03324 | $103.32400 |
| 300 | $0.99751 | $299.25300 |
| 500 | $0.96302 | $481.51000 |
| 1000 | $0.93227 | $932.27000 |
