
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 82 % |
Stock: 4752
Distributors
pcbx
Unit Price$1.28779
Ext.Price$1.28779
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.28779 | $1.28779 |
| 10 | $1.07578 | $10.75780 |
| 25 | $0.92397 | $23.09925 |
| 50 | $0.85533 | $42.76650 |
| 100 | $0.79178 | $79.17800 |
| 300 | $0.74803 | $224.40900 |
| 500 | $0.70671 | $353.35500 |
