
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 400 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 2 W |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 94
Distributors
pcbx
Unit Price$1.36445
Ext.Price$1.36445
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.36445 | $1.36445 |
| 10 | $1.09526 | $10.95260 |
| 25 | $0.99872 | $24.96800 |
| 50 | $0.91069 | $45.53450 |
| 100 | $0.83042 | $83.04200 |
| 300 | $0.79665 | $238.99500 |
| 500 | $0.76426 | $382.13000 |
| 1000 | $0.73536 | $735.36000 |
