
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.6 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9.8 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 2 W |
| Efficiency | 79 % |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Output Current-Channel 1 | 222 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 9 V |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$2.37965
Ext.Price$2.37965
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.37965 | $2.37965 |
| 10 | $1.92058 | $19.20580 |
| 25 | $1.76641 | $44.16025 |
| 50 | $1.62461 | $81.23050 |
| 100 | $1.49419 | $149.41900 |
| 300 | $1.44206 | $432.61800 |
| 500 | $1.39176 | $695.88000 |
| 1000 | $1.34791 | $1347.91000 |
