
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 84 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 83 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$2.08743
Ext.Price$2.08743
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.08743 | $2.08743 |
| 10 | $1.77203 | $17.72030 |
| 25 | $1.56132 | $39.03300 |
