
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 11.6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9.5 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 81 % |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Output Current-Channel 1 | 83 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 12 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55258
Ext.Price$0.55258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55258 | $0.55258 |
| 10 | $0.53904 | $5.39040 |
| 25 | $0.53529 | $13.38225 |
| 50 | $0.53157 | $26.57850 |
| 100 | $0.52787 | $52.78700 |
