
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 11.6 mm |
| Width | 6.1 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.6 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Isolation Voltage | 3 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 85 % |
| Nominal Input Voltage | 5 V |
| Output Current-Channel 1 | 42 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 24 V |
Stock: 156
Distributors
pcbx
Unit Price$1.27078
Ext.Price$1.27078
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.27078 | $1.27078 |
| 10 | $1.11374 | $11.13740 |
| 25 | $1.01872 | $25.46800 |
| 50 | $0.93182 | $46.59100 |
