
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 6081
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22032
Ext.Price$0.22032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22032 | $0.22032 |
| 10 | $0.19668 | $1.96680 |
| 50 | $0.17558 | $8.77900 |
| 100 | $0.15331 | $15.33100 |
| 500 | $0.13386 | $66.93000 |
| 1000 | $0.12831 | $128.31000 |
| 3000 | $0.12299 | $368.97000 |
| 5000 | $0.11789 | $589.45000 |
