
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 5945
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23434
Ext.Price$0.23434
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23434 | $0.23434 |
| 10 | $0.20826 | $2.08260 |
| 50 | $0.18509 | $9.25450 |
| 100 | $0.16046 | $16.04600 |
| 500 | $0.13910 | $69.55000 |
| 1000 | $0.13294 | $132.94000 |
| 3000 | $0.12705 | $381.15000 |
| 5000 | $0.12142 | $607.10000 |
| 10000 | $0.11985 | $1198.50000 |
