
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Press-Fit, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 13970
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11856
Ext.Price$0.11856
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11856 | $0.11856 |
| 10 | $0.10545 | $1.05450 |
| 50 | $0.09379 | $4.68950 |
| 100 | $0.08465 | $8.46500 |
| 500 | $0.07640 | $38.20000 |
| 1000 | $0.06895 | $68.95000 |
| 3000 | $0.06223 | $186.69000 |
