
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Non-Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28127
Ext.Price$0.28127
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28127 | $0.28127 |
| 10 | $0.23938 | $2.39380 |
| 50 | $0.21074 | $10.53700 |
| 100 | $0.18552 | $18.55200 |
| 500 | $0.16872 | $84.36000 |
| 1000 | $0.15344 | $153.44000 |
| 3000 | $0.13954 | $418.62000 |
| 5000 | $0.12690 | $634.50000 |
| 10000 | $0.11541 | $1154.10000 |
