
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 2 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | PA66 |
| Mounting Angle | Straight |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
