(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Kinked Pin, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 109
Distributors
pcbx
Unit Price$4.02416
Ext.Price$4.02416
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.02416 | $4.02416 |
| 10 | $3.42314 | $34.23140 |
| 25 | $3.26526 | $81.63150 |
| 50 | $3.11467 | $155.73350 |
| 100 | $2.97102 | $297.10200 |
| 300 | $2.83400 | $850.20000 |
| 500 | $2.70329 | $1351.64500 |
