| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 5 mm |
| Current Rating | 1.5 A |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 1.5 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Series Resistance | 170 mΩ |
| Saturation Current | 1.64 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| Tolerance | 20 % |
| Shielding | Shielded |
| Type | Wirewound |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31290
Ext.Price$0.31290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31290 | $0.31290 |
| 10 | $0.25819 | $2.58190 |
| 25 | $0.25206 | $6.30150 |
| 50 | $0.24608 | $12.30400 |
| 100 | $0.24023 | $24.02300 |
| 300 | $0.23228 | $69.68400 |
| 500 | $0.22459 | $112.29500 |
| 1000 | $0.21715 | $217.15000 |
| 3000 | $0.20164 | $604.92000 |
| 5000 | $0.18723 | $936.15000 |
| 10000 | $0.16244 | $1624.40000 |
