
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 3 A |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 3640
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16550
Ext.Price$0.16550
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16550 | $0.16550 |
| 10 | $0.14569 | $1.45690 |
| 50 | $0.12826 | $6.41300 |
| 100 | $0.10946 | $10.94600 |
| 500 | $0.09341 | $46.70500 |
| 1000 | $0.08870 | $88.70000 |
| 3000 | $0.08422 | $252.66000 |
| 5000 | $0.07997 | $399.85000 |
