
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40426
Ext.Price$0.40426
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40426 | $0.40426 |
| 10 | $0.32141 | $3.21410 |
| 25 | $0.29319 | $7.32975 |
| 50 | $0.26745 | $13.37250 |
| 100 | $0.24396 | $24.39600 |
| 300 | $0.23421 | $70.26300 |
| 500 | $0.22485 | $112.42500 |
| 1000 | $0.21165 | $211.65000 |
| 3000 | $0.21080 | $632.40000 |
