
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 1.5 mm |
| Current Rating | 1 A |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Mounting Angle | Right Angle |
Stock: 2638
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64013
Ext.Price$0.64013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64013 | $0.64013 |
| 10 | $0.57360 | $5.73600 |
| 25 | $0.55238 | $13.80950 |
| 50 | $0.53194 | $26.59700 |
| 100 | $0.51226 | $51.22600 |
| 300 | $0.47825 | $143.47500 |
| 500 | $0.44649 | $223.24500 |
| 1000 | $0.43582 | $435.82000 |
