| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3220
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17146
Ext.Price$0.17146
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17146 | $0.17146 |
| 10 | $0.15186 | $1.51860 |
| 50 | $0.13450 | $6.72500 |
| 100 | $0.11592 | $11.59200 |
| 500 | $0.09991 | $49.95500 |
| 1000 | $0.09523 | $95.23000 |
| 3000 | $0.09077 | $272.31000 |
| 5000 | $0.08653 | $432.65000 |
