
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1170
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46915
Ext.Price$0.46915
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46915 | $0.46915 |
| 10 | $0.37229 | $3.72290 |
| 25 | $0.33975 | $8.49375 |
| 50 | $0.31005 | $15.50250 |
| 100 | $0.28295 | $28.29500 |
| 300 | $0.27040 | $81.12000 |
| 500 | $0.25841 | $129.20500 |
| 1000 | $0.24473 | $244.73000 |
