
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 79 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08845
Ext.Price$1.08845
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08845 | $1.08845 |
| 10 | $0.87888 | $8.78880 |
| 25 | $0.80112 | $20.02800 |
| 50 | $0.73024 | $36.51200 |
| 100 | $0.66561 | $66.56100 |
| 300 | $0.63939 | $191.81700 |
| 500 | $0.61420 | $307.10000 |
| 1000 | $0.59005 | $590.05000 |
