
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Output Current | 83 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 1 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 80 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$2.70557
Ext.Price$2.70557
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.70557 | $2.70557 |
| 10 | $2.16970 | $21.69700 |
| 25 | $1.99586 | $49.89650 |
| 50 | $1.83595 | $91.79750 |
| 100 | $1.68887 | $168.88700 |
| 300 | $1.63078 | $489.23400 |
| 500 | $1.57470 | $787.35000 |
| 1000 | $1.52494 | $1524.94000 |
