
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 10.8 V |
| Max Output Current | 83 mA |
| Max Input Voltage | 13.2 V |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 81 % |
| Voltage - Output 1 | 12 V |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.39584
Ext.Price$1.39584
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.39584 | $1.39584 |
| 10 | $1.15776 | $11.57760 |
| 25 | $1.07632 | $26.90800 |
| 50 | $1.00060 | $50.03000 |
| 100 | $0.93021 | $93.02100 |
| 300 | $0.86477 | $259.43100 |
| 500 | $0.80394 | $401.97000 |
| 1000 | $0.74739 | $747.39000 |
